Ekipa

Jesteśmy Ekipą #od7boleści. Dlaczego?
Nazywamy się #od7boleści z wielu względów, przede wszystkim z powodu orędzia Matki Bożej, która objawiła się 30 lat temu w miejscowości, do której wybieramy się na doświadczenie misyjne :) Maryja poleciła wtedy odmawiać Różaniec Siedmiu Boleści, znany kiedyś, a teraz zapomniany. Matka Boża z Kibeho pragnie, aby rozpowszechniono go w Kościele.
Chcemy propagować objawienia i modlitwę na Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. No i oczywiście mówić w naszych środowiskach o Rwandzie i Kibeho.
Nasze misyjne doświadczenie odbędzie się w terminie 16.07-7.08.2017. Przez 3 tygodnie będziemy przyglądać się pracy oo. Pallotynów w sanktuarium Matki Bożej z Kibeho oraz dzielić się wiarą i radością z napotkanymi ludźmi!ks. Dawid STELMACH

Święcenia kapłańskie w 2005 roku
Pracuje w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Czerwonaku, adiunkt na Wydziale Teologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, delegat Biskupa d/s Misji.

"Misje są jedną z moich pasji. Dotychczas brałem udział w wolontariacie misyjnym w Maroku, na Ukrainie i Argentynie. Jadę do Rwandy, ponieważ to jest jedna z form konkretnego działania na rzecz misji i pojednania"


kl. Jan CIEŚLAK

Alumn czyli kleryk IV roku ASD, rodem z Buku.
Lubi: dzielić się doświadczeniem Boga żywego, odkrywać wolę Bożą, piłkę nożną, grać na gitarze, grupę 21 PPPnJG.

Ducha misyjnego ma we krwi dzięki wujkowi o. Ignacemu, pracującemu wiele lat w Rwandzie. Od początku pobytu seminarium zaangażowany w Kleryckie Koło Misyjne i Akademickie Koło Misjologiczne.

Doświadczył Kościoła w Izraelu... teraz czas na Rwandę!
s. Anna JAROSZ

ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera.
Studiowała duchowość misyjną na Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. Od dziecka jej wielkim pragnieniem była pomoc misjom i gdzieś w głębi serca bardzo pragnęła wyjechać na doświadczenie misyjne do Afryki. I nadeszła ta chwila - wyjazd do Rwandy…

Lubi góry, grać na gitarze, czytać książki, pracę z drugim człowiekiem – szczególnie dziećmi.
Dwie myśli są dla niej bardzo ważne
„Powierz Panu swoją drogę, zaufaj Mu, a On sam będzie działał” (Ps. 37,5)
"Dołóżmy wszelkich starań, aby misje stały się znane i kochana na całym świecie i aby miłość do nich nie wygasła w naszych sercach.” (bł. M.T. Ledóchowska)Katarzyna MIC
 
Magister licencjusz świętej teologii in spe.
Misjolożka i archeolożka, która szuka Prawdy w niebie i w ziemi. Zakochana w oriencie i pustyni. Fascynuje się odległą Nubią, Kościołami Wschodnimi i dalekimi podróżami i budową drogi S8. Uwielbia Papieża Franciszka i jego nauczanie o wyjściu na peryferia.

W AKMie od 2010 roku, mimo studiów w Warszawie nie potrafi zakończyć współpracy:)
Poszukuje swojego miejsca i ma nadzieję, że doświadczenie misyjne w Rwandzie pozwoli jej na rozeznanie swojego powołania do świętości, aby pięknie służyć Panu, tam gdzie On ze chce :)
fot. Paulina Terendy

kl. Jakub PROCH

Kleryk IV roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Na co dzień studiuje teologię na Wydziale Teologicznym UAM i formuje się w seminarium duchownym.

Często się śmieje, lubi żartować oraz przebywać w gronie przyjaciół, jednak i gniew obcy mu nie jest. Uwielbia chodzić po górach oraz odpoczywać na łonie natury. Z zamiłowania harcerz.

W AKM-ie od 3 lat. Do tej pory brał udział w doświadczeniu misyjnym w Jerozolimie w 2016 roku.

Anna TOMIAK

Inaczej Rebeka Tomstein.
Troszkę Poznanianka, ale z serca Tłoczanka. Na pierwszy rzut oka poważna, ale z coraz większymi zmarszczkami od uśmiechania i śmiania. Niby z kalendarzem, ale ciągle zakręcona. W połowie studentka, w połowie pedagog.
AKMowiczka od ponad 3 lat. Dwukrotna uczestniczka doświadczeń misyjnych w Jerozolimie.

Lubi kulturę żydowską, usiąść przy pianinie. Milion pomysłów na minutę. Marzy o Niebie i Gargano.

Agata WACHOWIAK

Dwudziestosześciolatka. Magister teologii. Studiuje na kierunku dialog i doradztwo społeczne. Rodowita poznanianka.
W AKM-ie od trzech lat. Do tej pory dwukrotnie uczestniczyła w doświadczeniu misyjnym na Górze Oliwnej w Jerozolimie.
Z Bożej łaski (bardzo) związana z Duszpasterstwem Akademickim Wydziału Teologicznego UAM ;)

Na co dzień nie opuszcza ją poczucie humoru. W wolnych chwilach czyta. Może niedużo, ale za to wszędzie. Uwielbia mango, chodzić po górach, jeździć tramwajem i nie mieć wolnego czasu.